תנאי שימוש|מדיניות פרטיות
|רשימת הצפייה שלי ()
 
תגובה לכתבהתגובה לכתבה
שלחו כתבהשלחו כתבה
הדפסההדפסה
 
צילום: AFP
ספרות זולה שינה את פני הקולנוע. טרנטינו צילום: AFP
 
 

סצנות הפשע הבלתי נשכחות

לרגל ספיישל סרטי הפשע שיעלה ב-HOT VOD MOVIES, ריכזנו עבורכם כמה מהרגעים המצמררים, המרתקים והבלתי נשכחים של סרטי הפשע הגדולים ביותר. זהירות, אל תנסו את זה בבית

ynet
עדכון אחרון: 06.09.10, 16:43

1. הסנדק

 

חלקנו הולכים לישון לבד, חלקנו ישנים עם בן/בת הזוג, ויש כאלו שהולכים לישון ומתעוררים עם ראש של סוס במיטה.

 

אחת הסצנות היותר חזקות והבלתי נשכחות בז'אנר סרטי הפשע היא הסצנה מתוך "הסנדק", בה המפיק ההוליוודי ג'ק וולץ, מתעורר לצד ראשו הכרות של אחד מסוסיו - מתנה שנשלחה מדון קורליאונה (מרלון ברנדו), לאחר שזה סירב להעסיק את בן הסנדקאות של קורליאונה בסרט.

 

הסצנה המדממת הזו שוחזרה במהלך השנים במציאות ומזכירה לכולנו, שאם ראש המאפיה הסיציליאנית מבקש מכם משהו פעמיים, לא כדאי לסרב.

 

2. כלבי אשמורת

 

אם בכל פעם שמתנגן ברדיו השיר "Stuck In The Middle With You" אתם מתחילים לנוע באי נוחות או לבדוק שהאוזן שלכם נמצאת במקומה, כנראה שהסרט "כלבי אשמורת" שלט בחייכם בתקופה זו או אחרת.

 

בסצנה מלודית להפליא, מיסטר בלונד (מייקל מדסן) מתעלל בשוטר, כורת את אוזנו ושואל אותו בתמימות מפלצתית, אם הוא נהנה מזה באותה המידה כמוהו.

 

 

3. ספרות זולה

 

סרטו של קוונטין טרנטינו שינה את פני הקולנוע בעיני רבים. הוא משופע בסצנות בלתי נשכחות כאשר אחת מהן מתחילה בהמבורגר ומסתיימת בציטוט פסוקים מהתנ"ך.

 

הסצנה הסוריאליסטית מתהדרת בדיאלוג של ווינפלד (סמואל ל. ג'קסון) על המבורגרים ומסתיימת ברציחת של שלושה בחורים צעירים בשלווה יחסית. מה שאומר שתמיד עדיף לפעול על בטן מלאה ותחושת שובע.


דון קורליאונה ברגע של התייעצות. הסנדק (צילום: איי פי)

 

4. רוצחים מלידה

 

הסרט מתחיל ברציחת כל הנוכחים בדיינר מלבד לקוח אחד שכל תפקידו הוא לספר לעולם על מיקי ומלורי, הרוצחים המהוללים. השניים נוסעים ברחבי ארה"ב

במה שנדמה מסע של אהבה ורצח שמתקיימים זה לצד זה באופן שווה.

 

הסרט מלא בסצנות פשע משובחות שאחת מהם איננה דווקא בעלת אופי אלים, כשמיקי (וודי הרלסון) ומלורי (ג'ולייט לואיס) מחליטים למסד את הזוגיות שלהם ולהתחתן. הם עושים טקס עצמאי סביב הרים, ונהר הזורם מתחת, הם משלבים את ידיהן המגואלות בדם וטיפות הדם נוזלות אל הנהר, הסצנה הופכת למצוירת וטיפות הדם הופכות לנחשים המתאחדים זה בזה, ומתקבל רגע אמיתי של רומנטיקה בים הרציחות של הזוג.

 

5. "בוני וקלייד"

 

סרט קלאסי על זוג פושעים נוסף בסגנון סרטי הפשע לזוגות בלבד, ומבוסס על סיפור אמיתי המתמקד בזוג שיצא למסע שדידות בנקים בשנות ה-30 בארה"ב.

 

בסרט הזוג מתחיל משודים קלים ולאט לאט עובר לשדידת בנקים תוך כדי הפיכת המסע לאלים יותר ויותר. אהבתם של הזוג שזורה בסרט עד מותם של בוני וקלייד יחד, בסצנת מרחץ הדמים הדרמטית למדי ע"י המשטרה. האוהבים לא נפרדו בחייהם ובמותם, כאשר עשרות כדורים מיותרים מנקבים את גופם ולא משאירים לנו שום ספק.

 

בספיישל הפשע תוכלו למצוא את הסרטים: הסנדק, רציחות פשוטות, כלבי אשמורת, בחורים רעים, דוני בראסקו, האדסון הוק, משימה בלתי אפשרית, סנאצ', סדרת הסופרנוס ועוד.

 

פרסום ראשון: 06.09.10, 14:23

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 
 
 
 YIT - פיתוח אתרים ואפלקציות    
 
© כל הזכויות שמורות לידיעות אינטרנט ו-HOT