תנאי שימוש|מדיניות פרטיות
|רשימת הצפייה שלי ()
 
תגובה לכתבהתגובה לכתבה
שלחו כתבהשלחו כתבה
הדפסההדפסה
 
צילום: רון קדמי
מתרגל את הג'קוזי. זהבי צילום: רון קדמי
 
 

מכור לעספור

אודי סגל מ-Sumayoko הפקות, האיש שעומד מאחורי ההפקה המורכבת של "עספור", מדבר על הצלחת הסדרה, ועל תהליך העבודה מהפרזנטציה הראשונה ועד הרעיון לגרור אוטובוסים מערד ועד הגבעות של נווה אילן

לורי שטטמאור
פורסם: 09.05.10, 16:46

מספרים על שני תיירים ישראלים שטסו לחרוש את אורכה ורוחבה של סין, ונפגשו במקרה, בבית חב"ד קטן שבשנחאי. השניים התחילו לשוחח על כמה הם אוהבים את הסדרה "עספור", ומפה לשם, גילו שהם לא פחות מבני דודים רחוקים.

 

הייפ לא נגמר

 

שיחה מקרית זו היא דוגמה קטנה להיסטריה ההמונית שמתרחשת בישראל ומחוצה לה בחודשיים האחרונים: כולם מדברים על איציק
וניוטון, וכשאני כותבת 'כולם' אני מדברת על סטלנים בני 15 מחד, ועל מבוגרים בני 40 מאידך, על צפוניות תיכוניסטיות שמעריצות את עוז זהבי, ועל חיילים שממלאים את האתר שלנו בהצעות נישואין לאפרת דור.

 

השיח הציבורי של ישראל צועק: "עספור", וכשמסתכלים על הקאסט המשובח ועל העלילה הלא מתיימרת, מבינים שביצת הזהב שהייתה ל-HOT ביד איננה מקרית כלל. אפילו אודי סגל מ-Sumayoko הפקות, האדם שעומד מאחורי חברת ההפקות של 'עספור', לא זוכר מתי נרשמה כזאת התלהבות מדרמה יומית בישראל. "ההייפ הוא משהו שלא מהעולם הזה. כולם מדברים על 'עספור'. שמעתי גם על אנשים בני 50 שמכורים לסדרה".  

 

איך אתה מסביר את ההצלחה המטורפת שלה?

"עספור' חוצה קהלים וחוצה גיאוגרפיה, וכאן מתבטאת גדולתה. יש מצב ש'אני מכור לעספור' הולך להיות הסטיקר הבא של ישראל".

 

גדול.

"בהחלט".


שיחת היום. עספור (צילום: אלדד רפאלי) 

 

שמש וזבובים לא יעצרו אותנו

 

ספר לי על תהליך ההפקה.

"הכל התחיל עם הפרזנטציה של הסדרה. הייתה זו אחת הפרזנטציות המושקעות ביותר שיצא לי לראות".

 

מה היה כל כך מושקע בה?

"היא אילצה אותי להתמודד עם אתגרי הפקה שאינני נתקל בהם בדרך כלל. את מבינה, דרמות יומיות מצולמות באולפן, לא בחוץ. אבל כאן מדובר בעלילה שמחצית ממנה מתרחשת מתחת לכיפת השמיים, ולא רצינו לזייף את זה".

 

אז מה עשיתם?

"התחלנו לחשוב בינינו איך ניתן יהיה לצלם סדרה יומית בגבעות ירושלים עם השמש והזבובים והרוח והרעשים. לא רצינו להתפשר על כלום, והחלטנו להקפיד על כל פרט ופרט כמו שהוא אמור להראות, כדי לייצר את האווירה הכי אותנטית שאפשר. חשוב לי לציין שמדובר במעשה חסר תקדים - לצלם סדרה יומית במתחם שהוא לא האנגר".

 

"בנינו חוות אוטובוסים שלמה בחצר של נווה אילן ויצרנו משהו שטרם נראה כמותו בארץ. חיפשנו אוטובוסים ישנים של פעם, וגילינו להפתעתנו שאין כאלו בהישג יד. בסוף גילינו מוזיאון קטן של 'אגד' בערד, שהיו בו בדיוק את האוטובוסים שרצינו עבור הסט. החלטנו לקחת אותם, וגררנו אותם מערד עד הגבעות בנווה אילן".


מערד עד נווה אילן. קצר באוטובוס (צילום: אלדד רפאלי)

 

בג'קוזי עם עוז זהבי

 

באחד מימי הצילום הראשונים ביקרתי בסט, והופתעתי מהמושבה שהקמתם שם.

"זה היה משהו מדהים. הגבעה שבה מצולמת 'עספור' הייתה מלאה קוצים וסלעים, וההפקה נאלצה לעשות המון עבודה חקלאית כדי להכשיר הקרקע, ולהפכה לידידותית ומתאימה לאתר צילומים. את האוטובוסים הפכנו לבתים לכל דבר. יצרנו לדוגמה מנוע שפותח וסוגר צלע שלמה של האוטובוס, הפכנו טלוויזיה ישנה לאקווריום, לקחנו אמבטיה ישנה והפכנו אותה לג'קוזי. ומה שנחמד זה שהכול עבד".

 

עוז זהבי בג'קוזי נשמע כמו רעיון לא רע בכלל.

"עוז זהבי ניסה המון פעמים את הג'קוזי עד שהוא עבד טוב. גם קצר, ניוטון ושלום ניסו על עצמם את כל אחד מהגאדג'טים שהרכבנו באוטובוסים, כולל הדוש שבחוץ".

 

שמעתי שהתוצאה היתה כל כך מוצלחת עד שהתחלתם לקבל הצעות להשכיר את חוות האוטובוסים לצרכים אישיים.

"זה נכון. מארגני אירועים ומסיבות כבר ביקשו מאיתנו את הרשות לבלות 'וויקנד' על הסט, כי היו שם מיטות וג'קוזי ומקום להתרחץ. אבל אנחנו שומרים את הסט לעונה השנייה של 'עספור".

 

מתי היא תעלה באמת?

"בשנה הבאה, עוד אין תאריך מדויק. מה שכן, בקרוב הולך לצאת שיר של הסדרה, שיר עספור. שלום, איציק ניוטון וקצב ישירו, וכנראה שיהיה גם קליפ".

 

שווה!

"בטח שווה. מתי ראית את עוז זהבי שר?"

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 
 
 
 YIT - פיתוח אתרים ואפלקציות    
 
© כל הזכויות שמורות לידיעות אינטרנט ו-HOT