תנאי שימוש|מדיניות פרטיות
|רשימת הצפייה שלי ()
 
תגובה לכתבהתגובה לכתבה
שלחו כתבהשלחו כתבה
הדפסההדפסה
 
צילום: NBC Studios, Inc. and Universal Network Television LLC. All Rights Reserved
ד"ר האוס צילום: NBC Studios, Inc. and Universal Network Television LLC. All Rights Reserved
 
 

האוס - מציאות או בדיון?

אל תנסו לחפש את הדמיון בין המתרחש בתוכנית ובין המתרחש במסדרונות בית החולים המקומי. תתמקדו בעובדה שזאת פשוט הסדרה הכי טובה על המסך שלכם

ynet
פורסם: 30.07.09, 14:25

רופאים רבים נוהגים להסתכל ביתר תשומת לב על דרמות שמתעסקות ברפואה, ולחפש היכן האדפטציה הבדיונית מקבילה למציאות והיכן היא חורגת ממנה ונשארת בדיונית וטלוויזיונית בלבד. לאחרונה נכתבים יותר ויותר מאמרים שמתמקדים ב"האוס", וטוענים כי המרחק בינה ובין המציאות בבתי החולים כמוהו כמרחק בננו ובין שלום כלל-עולמי.

 

נכון, "האוס" איננה ריאליסטית, אבל תנו לי להסביר לכם מדוע זה לא משנה: כשאתה פציינט, מדובר בתוכנית הכי טובה בטלוויזיה. למה? כי זאת דרמת מסתורין הרבה יותר מדרמת רופאים. "האוס" מושפעת מאד מספרי בילוש דוגמת "שרלוק הולמס". קחו לדוגמה את הדמיון הרב בשמות הדמויות: 'האוס' קרוב מאד ל'הולמס', ו'וילסון' מזכיר מאד את 'ווטסון'. רק במקרה החליטו למקם את העלילה בבית חולים, כשם ש"סקראבס" היא סיטקום שמתרחש בבית חולים. הקשר בינה ובין המציאות השוררת במסדרונות – מקרי בהחלט, ועובדה זו לא פוגמת בהנאה, להפך.


NBC Studios, Inc. and Universal Network Television LLC. All Rights Reserved

 

אפשר להגיד ש"האוס" היא סוג של סאטירה על המתרחש בבתי החולים. אף פציינט בעולם לא היה רוצה שיהיה לו רופא ג'אנקי ומיזנטרופ כמו ד"ר גרגורי האוס, שהדבר היחיד שטוב בו היא העובדה שהוא מצליח לפתור כל מקרה רפואי, מה שמשותף להרבה רופאים בטלוויזיה ולאפס רופאים במציאות.

 

אפשר להגיד שיו לורי הוא לא פחות משליח אלוהי שמטרתו להזכיר לכולנו שזה בסדר לצחוק. כי בסופו של דבר, עדיף לברוח מהמציאות ל30 דקות, מאשר להיכנס לדיכאון.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 
 
 
 YIT - פיתוח אתרים ואפלקציות    
 
© כל הזכויות שמורות לידיעות אינטרנט ו-HOT