תנאי שימוש|מדיניות פרטיות
|רשימת הצפייה שלי ()
 
תגובה לכתבהתגובה לכתבה
שלחו כתבהשלחו כתבה
הדפסההדפסה
 
צילום: ענת מוסברג
יון ועמית. נשיכות מחוץ לחצויה צילום: ענת מוסברג
 
 
 
 
 
עמית: ''אני כל יום חוזרת מהצבא ויושבת לראות 'חצויה'. יצא לי שפתאום ראיתי סצנת אהבה בין לאו לניקי. מה זה?! הייתי בשוק"
 
 
 
 
 
 
יון: ''בין אם אנחנו ביחד או לא, כשבאים לעבוד חייבים להשאיר את החיים האישיים בבית"
 
 
 
 

מדיניות העמימות

יון תומרקין ועמית פרקש מודים שהם לא מפסידים אף פרק של 'חצויה', לא לגמרי מבינים איך הסתיימה הסדרה ומעבירים מסרים סותרים בנוגע לזוגיות שלהם. רק אל תראו להם סצינות אהבה עם כוכבים אחרים מהסדרה. ראיון זוגי. או שלא

לורי שטטמאור
פורסם: 30.07.09, 00:54

יון ועמית נפגשים איתי בתום עוד יום מתיש בצבא. בחוץ 40 מעלות חום, אבל השניים רעננים מתמיד. המדים מקנים להם מראה ישראלי ומעט ילדותי, בשונה מהמראה האירופאי והאפל אליו הורגלתי בסדרת הערפדים "חצויה".

 

HOT ו"דראסט הפקות" ידעו עוד בתחילת הדרך שיש להם בידיים ביצת זהב, רק שהם לא ידעו עד כמה טהור אחוז הקראט שבתוכה. אם ניקח בחשבון את כמות הצפיות, האתרים הפיראטיים שנולדו ועוסקים בסדרה, ה'הייפ' ברחוב, הפורומים ומאות הטוקבקים המשוגרים לכתבות שעוסקות בנושא, נקבל את ההוכחה שמישהו שם למעלה מחכך ידיו בהנאה עצומה. 'חצויה' עשתה את זה, וצעירי ישראל הרוויחו סדרת נעורים מושקעת מאין כמוה.

 

הפרק האחרון של 'חצויה' היה מאד מבלבל. תסבירו לי, הכול היה רק חלום?

 

עמית: "האמת היא שעדיין לא הספקתי לראות את הסוף. שידרו את זה ובדיוק הייתי חייבת לזוז. אפשר לראות רגע?".

 

אנחנו נכנסים לאתר ואני מריצה את הפרק עד לדקות האחרונות שלו. עמית ויון צופים מרותקים. מידי פעם פרקש מעירה הערות של פליאה כמו :"יו, אני לא מאמינה שהם הכניסו את זה", או: "איזה מצחיק אני נראית".

 

בשניות האחרונות של הפרק, רואים את דימה (סשה דמידוב) צוחק בקול גדול בסצנה של טירוף מוחלט, המרמזת על שינוי מהותי שעומד לחול בדמותו בעונה

הבאה. עמית פולטת "אמאל'ה" חמוד, ואילו יון מחייך בהנאה.

 

עמית: "תראי, עכשיו אחרי שראיתי את הסוף ערוך וגמור, גם אני מעט מבולבלת, אבל זאת המטרה בעצם. שלא נדע אם זה חלום או מציאות".

   

יון: "הסוף מאד פתוח. שום קצה לא סגור. הקטע בין לאו לאלה לא נגמר וכך גם הקטע בין אלה לעומר. לגבי דימה, אני גם עוד לא סגור מה הוא בעצם, אבל אני חושב שהוא סוג של שד".

 

הצופים עוד יותר מבולבלים משניכם ביחד

 

עמית: "זה טוב מאד. ככה הם יהיו חייבים לראות את העונה הבאה".

 


גם הם לא מבינים איך זה נגמר. צילום: אוהד רומנו

 

ערפדים במצב כפית

 

ספרו לי קצת על הצילומים של 'חצויה'

 

יון, שמצליח להיות אינפורמטיבי אפילו יותר מליאו, אומר: "צילמנו את 'חצויה' במשך 30 וקצת ימי צילום, שהתחילו באמצע פברואר והסתיימו בתחילת אפריל". עמית מרחיבה: "הצילומים היו מאד אינטנסיבים, בימים ראשון עד חמישי, ומידי פעם גם בימי שישי, מאיזה חמש בבוקר ועד שמונה בערב".

 

כשאני שואלת על פדיחות או תקריות מביכות על הסט, עמית מחייכת מאוזן לאוזן וממהרת לספר: "הייתה תקרית מאד מצחיקה שאני תמיד אוהבת להיזכר בה. ניסינו לצלם סצנה שבה כל המשפחה נמצאת ביחד, כלומר: ההורים, אני וגיא (אבי קורניק). התאמנו כמו תמיד בחדר שחקנים, ופעם אחת התחלנו לעשות באופן ספונטני צחוקים על הטקסט והמשמעות שלו. לקחנו משפט מהטקסט, ונתנו לו פרשנות משלנו, שקשורה בדברים מהיום יום שכולנו מכירים

 

"מה שקרה זה שהתחלנו לצחוק בלי להפסיק ופשוט לא הצלחנו לסיים את הסצנה. נכנסנו למצב כפית של צחוקים היסטריים. לפני כמה שבועות שידרו את הפרק הזה, ואבי (קורניק) התקשר אליי ואמר: 'ראית'? איכשהו, בזכות העורכים, הצליחו להוציא מהסצנה את המיטב, למרות כל הצחוקים שעשינו שם".

 

מכות עם אנה

 

תומרקין ופרקש הכירו את אבי קורניק בהקרנה של "דמדומים". הסוכנת שלהם מטעם "לוק", שגם נוכחת בריאיון הזה, לקחה אותם להתרשם מהסרט, כשכבר היה ברור שהשניים הולכים לשחק בסדרת ערפדים חדשה לבני נוער.

 

קורניק סיפר בעבר שהלך לסרט יותר בשביל להכיר את השניים ופחות עבור הסרט עצמו, אותו הספיק לראות מבעוד מועד. מהפגישה נולדה חברות של ממש, שכוללת מלבד עבודה משותפת על הסט, גם את השחקנית מאיה שואף ואת השחקן עידן אשכנזי. החמישייה מרבה להיפגש בבתי קפה, ולשוחח מדי ערב.

 


עמית חוגגת ליון 20 שנות ערפדים. צילום ענת מוסברג

 

איך שאני רואה את זה, 'חצויה' היא חצי סדרת אקשן. קרה שנפצעתם על הסט?

 

יון: "הייתה לי סצנת מכות עם אנה זאיקין . הביאו כוריאוגרף שילמד אותנו לעשות קרבות במה ואנה ממש התלהבה מזה, והתחילה לשגר בעיטות לאזורים שאפשר לקרוא להם 'אסטרטגיים'. באותה הסצנה היא הייתה צריכה לקפוץ מאחד הספסלים ולבעוט בי, אבל היא פשוט פגעה בי, יישר ב...".

 

עמית לא מפגינה הרבה אמפתיה לסיפור הכואב של תומרקין, וממהרת לספר על סצנה נוספת שקשורה באנה זאיקין, וככל הנראה, לא הייתה לגמרי לרוחה. "אני כל יום חוזרת מהצבא ויושבת לראות 'חצויה'. יצא לי שפתאום ראיתי סצנת אהבה בין לאו לניקי. מה זה?! הייתי בשוק. לא ידעתי שזה היה בכלל בתסריט ובטח שלא ככה". יון מצידו, דווקא נראה די מבסוט מכל העניין, מחייך וקורן לכל עבר.

 

זוגיות שכזו

 

הדינאמיקה של השניים היא דינאמיקה של זוג לכל דבר. הם צוחקים באותו הזמן, עושים פרצופים אחד לשנייה, עוצרים מידי פעם את השיחה כדי לצלם את עצמם בסלולרי הלבן של עמית, אבל נזהרים שלא להתנשק או לגעת בצורה שתקבע באופן חד משמעי שהם ביחד.

 

תומרקין ופרקש הכירו כשהיו מועמדים בטקס נבחרי ערוץ הילדים. מאחר ושניהם חתומים באותה הסוכנות וחולקים תחביבים זהים, היה להם קל מאד להתחבר זה לזו, ובין השניים התפתחה זוגיות מיוחדת במינה, שלפחות מבחינת התקשורת - רב הסמוי על הגלוי. כשאני שואלת אותם איך מתנהג זוג כשהוא צריך לעבוד יחד על אותו הסט, הם מסתכלים עליי במבט חשדני. "בין אם אנחנו ביחד או לא, כשבאים לעבוד חייבים להשאיר את החיים האישיים בבית", עונה ראשון תומרקין, כשעמית מחזקת אותו ומוסיפה ש"חייבים להיות מקצועיים כשבאים לסט צילומים".

 

למרות מדיניות העמימות, כששאלתי אותם אם מזהים אותם בצבא, יון סיפר שלפעמים צועקים לו בש.ג שזוכרים אותו מ'גבעת נפוליאון', ואילו עמית השיבה: "דיי! בדיוק היום מישהו צעק לי: 'היי! את החברה של ההוא מגבעת נפוליאון'".

 


אנה זאיקין. עמית בשוק (צילום: גיורא בך)

 

ל'חצויה' יש המון מעריצים מכל הגילאים. איך זה משפיע עליכם?

 

עמית: "מאז 'חצויה' מזהים אותי הרבה יותר מבכול סדרה אחרת שבה שיחקתי עד היום. לפעמים ניגשים ופונים אליי בתור 'אלה החצויה', כי זה מה שמכירים ולא תמיד יודעים את השם שלי".

 

יון: "לפני כמה ימים אכלתי פיצה ופתאום אני רואה רגליים של אישה נעמדות מולי. אני מרים את העיניים וקולט אמא שביקשה שאני אצטלם עם הבן שלה".

 

הצטלמת?

 

יון: "הצטלמתי, נו מה, אבל זה לא כל כך נעים שניגשים אליי בזמן שאני אוכל".

 

עמית: "אתה כל הזמן אוכל".

 

יון: "האמת שכן. הבוקר אכלתי ב'בראסרי', ובצהריים אכלתי במסעדה אחרת".

 

עמית: "אני לא מאמינה שאכלת בבראסרי בלעדיי...אני מבקשת שתפסיקי עכשיו את הראיון. אני צריכה לסגור חשבון עם מישהו".

 

נו טוב, הפסקתי.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 
 
 
 YIT - פיתוח אתרים ואפלקציות    
 
© כל הזכויות שמורות לידיעות אינטרנט ו-HOT