|רשימת הצפייה שלי ()
 
תגובה לכתבהתגובה לכתבה
שלחו כתבהשלחו כתבה
הדפסההדפסה
 
רגיש לאור השמש. ערפד 
 
 

10 דברים שלא ידעתם על ערפדים

לא כל הערפדים חתיכים כמו יון תומרקין אבל כולם רגישים לאור השמש. אם התוודעתם אל עולם הערפדים דרך "חצויה" ובא לכם לדעת קצת יותר, זאת הכתבה שלכם

ynet
פורסם: 30.06.09, 14:00

עזבו אתכם משחקנים, זמרים או כל צורה אחרת של מפורסמים. היום כולם רוצים להיות ערפדים. אבל מה אנחנו באמת יודעים על מוצצי הדם האלה? סרטים ותוכניות טלוויזיה רבות ניסו לתת את התשובה, ואנחנו החלטנו לרכז הכול אל תוך עשר עובדות מעניינות ומדממות במיוחד.

 

1. ערפדים אמיתיים קיימים בטבע בצורת עטלפים הניזונים מדם. הם מצויים בעיקר בדרום אמריקה, וכוללים שלושה מינים: 'ערפד מצוי', 'ערפד לבן כנפיים' ו'ערפד שעיר רגליים'.

 

2. הערפד הוא יצור מיתולוגי שיכולותיו משתנות בהתאם לפולקלור ולמסורות משתנות. במרבית המסורות מתואר הערפד כיצור שפועל בשעות הלילה, ונמנע באופן גורף מחשיפה לאור השמש. המסורות המחמירות טוענות שאור שמש עלול להרוג את הערפד, אך במקורות אחרים מגע של הערפד עם אור השמש רק מחליש אותו למספר שעות.

 

3. בזואולוגיה המונח "ערפדות" מתייחס לפעולותיהם של יתושים ועטלפים הניזונים מדמם של יצורים אחרים.

 

4. עמים סלאבים רבים האמינו בערפדים עוד במאה ה-4 לספירה. לפי המיתולוגיה הסלאבית – ערפדים שותים דם, פוחדים מכלי כסף ואפשר להרוג אותם רק על ידי נעיצת יתד עץ בליבם.


סמלי הערפדים. חצויה (צילום: יח"צ HOT)

 

5. לפי המסורות המקובלות, כדי להיהפך לערפד על האדם להינשך על ידי ערפד אחר. הדם שיישאר אצל הננשך יהיה מועט מאד, רק כזה שיספיק כדי להשאירו פיזית בחיים. מספר שעות לאחר הנשיכה, יחזור האדם לחיים בצורת ערפד.

 

6. בתרבות המערבית מתוארים הערפדים כיצורים סופר אינטיליגנטים, בעלי כוח פיזי יוצא מגדר הרגיל ויכולות על-אנושיות, כמו היכולת לשנות צורה או לעבור במהירות שיא ממקום למקום.

 

7. לפי הקולנוע הקלאסי, רוב הערפדים ישנים בארונות קבורה במהלך היום, ויוצאים לשוטט ברחובות כשהשמש שוקעת.

 

8. סרטי אימה רבים מתארים את הערפדים כיצורים חסרי צל וחסרי השתקפות, שלא ניתן לראות את בבואתם במראות.

 

9. מקורות ספרותיים טוענים שלערפדים מבנה מולקולרי השונה מאד מזה של האדם, ועל כן הם יוצאים מטושטש בתמונות.

 

10. הסרט 'בלייד' מתאר את תופעת "החצויים", שנולדים לאישה הריונית שננשכת על ידי ערפד כשהיא בחודש התשיעי. לפי הסרט, לחצוי שנולד יש כוחות-על, אך הוא אינו רגיש לאור השמש.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 
 
 
 YIT - פיתוח אתרים ואפלקציות    
 
© כל הזכויות שמורות לידיעות אינטרנט ו-HOT