תנאי שימוש|מדיניות פרטיות
|רשימת הצפייה שלי ()
 
תגובה לכתבהתגובה לכתבה
שלחו כתבהשלחו כתבה
הדפסההדפסה
 
צילום: ענת מוסברג
יון תומרקין צילום: ענת מוסברג
 
 

ייסורי תומרקין הצעיר

בגיל 20 יון תומרקין הוא הבחור הכי לוהט בארץ, סמל סקס לבנות שעוד לא עושות סקס. בגיל 20 יון תומרקין הוא נער מתבגר שמפחד על הבריאות של אבא, כוכב ילדים שמתבייש להוריד את החולצה. בגיל 20 יון תומרקין סוף – סוף החליט להסתכל לכם בעיניים

רונה קופרבוים
פורסם: 07.06.09, 16:23

ברגע שהן מזהות אותו הגוף שלו מתכווץ. בבת אחת הכתפיים נשמטות. הראש רוכן קדימה, כאילו העולם נעשה כבד ממה שאפשר לשאת; יון תומרקין משתתק.

 

עד לפני רגע הוא גלש על רגע נדיר של פטפוט והסביר למה החליט להחליף את המלתחה שלו מ"בגדים של סקייטרים, שאני נראה בהם כמו ילד, לבגדים מכופתרים, שגורמים לי להיראות יותר מבוגר".

 

עכשיו הוא בכלל לבוש מדי צה"ל ירוקים שמבליטים את הרזון האפרוחי שלו, וקשה לזהות אותו כך, אבל מתישהו זה היה חייב לקרות. שלוש נערות קולטות שזה לא עוד חייל חולף על פניהן בקניון. קודם שומעים צחקוק. אחר כך עוד אחד, חזק יותר. הוא משתתק לרגע, ואז אומר בטון מובס, "הן זיהו אותי".

 

הוא מנסה להתקדם במהירות, להיעלם בקהל לפני שהבנות ישיגו אותו, אבל הן צעירות ונחושות, והן לא עומדות להפסיד את ההזדמנות לצעוק לו באוזן שהוא חתיך.

 

הטלפונים הסלולריים שלהן פתוחים לצילום כשהן מקיפות אותו במבנה שלומדים בדרך כלל בטייסת קרב. הן מצחקקות שוב, מחכות שייצור קשר עין. הוא מסרב. הן מחכות עוד רגע, אומרות לו, "אתה יון תומרקין, נכון? נכון? אנחנו מתות עליך,‭ ועוד כל מיני דברים שאומרים כשאת בת 14 ומישהו שמופיע בחלומות בהקיץ שלך פוסע מתוך הפוסטר ולתוך הקניון. הוא לא עונה. בסוף, מבולבלות למדי, הן מתייאשות ועוזבות. רק אז הוא מרים את המבט חזרה.

 

הניסוי הקצר הזה בתנאים ציבוריים של חיבה מוכיח שני דברים: 1. בנות בגיל החטיבה יכולות להתנייד מהר מאוד על כפכפים. 2. יון תומרקין מחווט אחרת. בזמן שהקולגות שלו ממחלקת כוכבי ילדים ונוער יוצאים החוצה במטרה שמעריצים יזהו אותם בצורה הקולנית ביותר שמותרת בחוק, הרי שתומרקין מגיב לסיטואציה כאילו היקום משחק איתו פספוסים.

 

אתה יכול לתאר איך אתה מרגיש, פיזית, כשקבוצה של בנות דוהרת לעברך?

"עובר בי רעד. אני מנסה ללכת זקוף כאילו הכל בסדר, להירגע. אבל זה כמו שנותנים לך שוק. אני מרגיש כאילו אני רוצה לברוח וממסמר את עצמי למקום‭."‬

 

בוא נתנשק בפה סגור

דבר מוזר קרה. איכשהו, בניגוד לתרחישים המקובלים כפי ששורטטו והוטמנו בבונקר של הפסטיגל, יון תומרקין נהיה בגיל 20 הבחור הלוהט ביותר בארץ. ברור שזה קרה בניגוד למזג הטבעי שלו – תערובת של ביישנות, מופנמות ואיפוק – וברור גם שאין לו כל כך מושג מה לעשות עם הסטטוס החדש שלו, חוץ מלנשום עמוק.


"המקצוע הזה הוא בשבילי סוג של תרפיה". יון תומרקין (צילום: אוהד רומנו)

 

יחד עם זה ברור גם שיש פה טריק, כי בדרך כלל אנשים שנרתעים מלעמוד במרכז תשומת הלב לא הולכים ונעשים שחקנים. "זה בדיוק העניין. המקצוע הזה הוא בשבילי סוג של תרפיה, כי כשאנשים מזהים אותי או ניגשים לדבר איתי הם מאלצים אותי להתמודד עם חוסר הביטחון שלי. המוח שלי עובד לרעתי. אני לא חושב דברים טובים על עצמי. כשאני מחלק לעצמי ציונים זה תמיד המינימום של הבסדר. כאילו אני משקיף על עצמי ואומר, 'לא משהו'. פעם הייתי מסתכל לאנשים בעיניים, היו עוברות לי בראש מחשבות של 'מה הם חושבים עליי'. היום זה יותר טוב. בשנתיים האחרונות אני ממש רואה התקדמות מפחידה בעניין הזה. גיליתי שאני מסוגל לעשות דברים כמו להגיד שלום למישהו שאני לא מכיר, או לשרוד ריצה של חבורת ילדות לכיוון שלי".

 

אם לשפוט לפי מה שראיתי, זה עדיין לא קל בשבילך.

"אתמול למשל הייתי בים עם אבי קורניק, שהוא חבר טוב, והגיעו צלמים. הם ישבו מולי וחיכו שאני אוריד חולצה. גם ככה אני מתבייש, אז מולם עוד יותר. בסוף השתכנעתי. ניסיתי לשקוע בתוך הכיסא והתפשטתי. פתאום בא צלם אחד ונעמד ממש מול הפרצוף שלי, בטווח אפס. וגברת מבוגרת אחת שישבה לידנו שאלה בקול רם‭' ,‬מה פתאום מצלמים אתכם?‬' נורא התביישתי. רק באתי לים להשתזף קצת כי אני נורא לבן, לא באתי לעשות עניין ושאנשים יסתכלו. ואז אבי אמר לה, 'זה יון תומרקין, הוא ב'חשופים' עכשיו וב'חצויה' ולפני זה הוא היה ב'האי'".

 

קבלו אותו!

"כן. זה היה קשה‭."

אבל למה קשה לך להתפשט?

"אני דק ולבן. הרבה אנשים אומרים לי שאני רזה מדי, שאני צריך לאכול. אלה המחשבות שעוברות לי בראש לפני שאני מוריד חולצה וזה לא נעים. גם המבטים של אנשים, שמחכים לבחון אותי, לשפוט, זו לא סיטואציה נוחה".

 

אולי מה שמפריע לך זה שהגוף מפליל אותך. הוא מסגיר את זה שאתה עדיין קצת ילד.  

"נכון. לפעמים אני מרגיש כאילו אני יותר גבר ממה שהגוף שלי מראה כרגע. אני נראה מאוד נערי ובגלל זה מייעצים לי להתלבש מכופתר וכאלה כדי להיראות מבוגר. הייתי רוצה להיראות טיפה יותר גברי. השאלה היא אם הזמן הזה יגיע או שאני אעבור מנערי ישר לזקן".

 

סמל סקס לבנות שעוד לא עושות סקס

דווקא בתפקיד הנוכחי שלו הוא מדגים איך אפשר להיות זקן רענן. תומרקין מגלם ב'חצויה' (הוט וי.או.די) את ליאו, ערפד בן 600 ובעליו של מעיל עור ארוך, שמתאהב בתיכוניסטית בשם אלה.

 

היא, מצידה, מתאהבת בו בחזרה ומצילה את העולם. "ליאו הוא הדמות שהכי הייתי רוצה לקחת ממנה, כי היא כל כך שונה ממני. הביטחון שלו, הסקס-אפיל, היכולת להגיד כל מה שהוא רוצה, לגשת למי שהוא רוצה. הוא דורסני ואנשים מגיבים לזה טוב. בגלל שאני משחק אותו כבר תקופה אני חושב שחלק ממנו מחלחל אליי. אני מקווה".

 

העובדה שתומרקין מדיף בוסריות מסוימת אולי מתסכלת אותו, אבל ללא ספק עושה לו שירות חשוב. זה לא מקרה שנערות נטרפות ממנו עד אובדן שליטה בהטיות של התואר 'מושלם' – כמוהו, גם הן מצויות בתקופת מעבר.

 

הוא סמל סקס לבנות שעוד לא עושות סקס. הן צועקות לו "תעשה לי ילד" ומתכוונות ל"בוא נתנשק בפה סגור". לפעמים תופסות אותו לחיבוק שנמשך שנייה יותר מדי. "אני משתדל לא לחשוב על זה", הוא אומר בעיניים מצומצמות. "זה מקור אינסופי למבוכה". הוא נותן להן איזו נחשקות לא מבושלת, סקס-אפיל מעורפל ולא פולשני, גינונים של נסיך צנוע וכמובן, פנים של מלאך. ממש לא הבחור שישלח ידיים בדייט הראשון וידיח אותך להבריז מבית הספר כדי ללכת איתו לים. במקום זה הוא נורא ישמח להכין איתך שיעורים. כדי להשלים את התמונה, הוא גם נמנע בקפדנות מלהפנים את ההשפעה שלו. הדבר היחידי שמשגע בנות יותר מבחור שיודע עד כמה הוא יפה, זה בחור שלא יודע עד כמה הוא יפה. תומרקין הוא בדיוק הבחור הזה.

 

"לחברים שמתבאסים מזה שבחורה לא רוצה אותם אני אומר, 'זה לא סוף העולם, שטויות, יבואו מיליון בנות אחרות'. על עצמי אני לא מאמין. כל פעם שאני פוגש מישהי אני חושב שזהו, אין בנות אחרות בעולם, וגם אם יש, אף אחת מהן לא תרצה אותי. כולם אומרים לי שאני יכול להשיג כל בחורה בעולם, אבל הגישה שלי דפוקה. אני רואה בחורות ואומר, זאת לא תרצה אותי, זאת לא תרצה אותי. אבל באמת האחוזים עד היום לא היו לטובתי. שמעתי 'לא' בחיים. חברים שלי הכי מנסים לדחוף אותי לכיוון של להיפתח ולנסות, אבל אני תמיד חושב, לא לא, היא לא באמת מסתכלת עליי. גם במקרים שהיה רק צריך לגשת והיא כבר הייתה עושה הכל בעצמה, אני עדיין אומר שלא כדאי".

למה נדמה לי שהתובנה הזו מבוססת על סיפור אמיתי?

"כן. לפני כמה זמן ישבנו בבר, ומישהי חמודה עברה מאחוריי. ואז עברה עוד פעם. ואז הסתכלה, ועברה שוב. ונעמדה עם חברות שלה לידנו. והסתכלה. החברים אמרו לי, 'מה אתה מפגר? תיגש אליה'. אמרתי, 'לא יודע, אולי היא סתם מזהה'?‬ בסופו של דבר הם הלכו אליה והביאו אותה אליי. ואז היא שאלה אם אני בעניין. ועדיין, אחרי זה, אני לא מאמין"‭.

 

קחו בחשבון את הדברים האלה ותבינו עד כמה בלתי נמנע הקשר שלו עם עמית פרקש בת ה- 20, כוכבת 'היי סקול מיוזיקל' ומי שמשחקת את הגיבורה הרומנטית של 'חצויה'. אחיה של פרקש, תם, נהרג בהתרסקות מסוק האפאצ'י שהטיס בזמן מלחמת לבנון השנייה, ועמית שרה לזכרו את 'מיליון כוכבים' שכתב יפתי, מנחה ערוץ הילדים, שהיה חבר קרוב של תם.

 

מתח מיני שמספיק לתחנת כוח קטנה

פרקש ותומרקין נפגשו בספטמבר בנסיבות שאין ברירה אלא לכנותן מקצועיות – שניהם היו מועמדים בטקס נבחרי ערוץ הילדים. עכשיו ב'חצויה' הוא נועץ בה שיניים והדיאלוגים שלהם מפרנסים מתח מיני שמספיק לתחנת כוח קטנה.

 

אדם שמכיר את תומרקין מקרוב מדווח שפרקש מצאה חן בעיניו מיד, אבל, נאמן לדרכו, הוא לא עשה כלום. רק כששמע שהיא מבררת עליו בסוכנות המשותפת (שניהם מנוהלים ב'לוק') השיג את הטלפון והתקשר.


"אני אוהב לגרום שיהיה לה טוב". יון ועמית (צילום: אוהד רומנו)

 

מאז הם הספיקו להוציא מדעתם את המעריצים, להופיע ביחד ובנפרד ושוב ביחד, להתלהק ל'חצויה' בתפקידים מובילים, לעבור תקופה מבולבלת ולסרב לדבר אחד על השני. קלאסי. כל מה שאפשר לגרום לתומרקין לומר על הנושא הוא, "עכשיו אני מבין מה זה להתאהב. היא מעלה לי את הביטחון ואני נותן לה שמחת חיים. אני אוהב לגרום שיהיה לה טוב".

 

תן לי לנחש: אין לך עבר מפואר של סטוצים.

"אני לא אוהב סטוצים. קרה לי שהלכתי עם מישהי שפגשתי במסיבה, אבל לא נהניתי מזה. אני מעדיף להיות עם מישהי שנכנסה לי ללב. עם חברה. גם זה שאני מפורסם זה מלחיץ, כי מישהי זרה יכולה להיות איתי ואחר כך להפיץ שקרים. אני לא בוטח במי שרמת האינטימיות שלי איתה לא מספיק חזקה"‭.

 

בדרך כלל אנשים בגיל שלך מוּנעים מחרמנות. פשוט רעב מיידי לבשר.

"אין לי רעב מטורף לבשר. סקס זה חלק מקשר, אבל אני מחפש בת זוג רצינית שאני אוהב אותה ושנעשה הכל ביחד, שנדבר על הכל, וזה משנה לי יותר מסקס ודברים כאלה. מין זה אחלה, אבל אני מעדיף קשר שעושים בו דברים מעבר, הדברים הכי פשוטים שעושים ביחד. אפילו לראות טלוויזיה‭ ."‬

 

התפוח עוד לא נפל  

שתקנים הם זן חמקמק. בסירוב שלהם לדבר הם גורמים לך לחשוב שהם מסתירים עולם פנימי סוער. תומרקין, שמסוגל לדבריו לבלות שעות במסיבה ולומר רק משפטים בודדים, ניחן במין מבט מהורהר מהסוג הזה. ככוכב נוער הוא גזור לפי מידת הדור: משוגע לגאדג'טים, לא מעוניין במהפכות, נעדר רוח הרפתקנות. בלתי אפשרי לחלץ ממנו עמדה מחויבת בנושאים מעוררי מחלוקת. בדיוק הפוך מאבא שלו. כיוון שהטלפון של תומרקין רשום בספר, יוצא שהוא עונה לטלפונים מהמעריצות של הבן. "באופן מפתיע הוא לא צועק ולא מתרגז, הוא נחמד לבנות האלה, והן מתקשרות כל היום וכל הלילה"‭.

 

אתה חושב שהן יודעות מי אבא שלך?

"לא. אני לא מצפה מהן לדעת"‭.

 

תומרקין גדל ביפו עם הוריו יגאל ונעמה ואחיו הבכור דור. עד גיל 13,‬ אז התגרשו ההורים, חיה המשפחה בדירה מרווחת שרצפותיה מצוירות והיא גדושה בעבודות אמנות של האמן הגדול. אחר כך עברו הילדים עם נעמה לתל-אביב, ולפני כמה שנים, כשיגאל עזב עם בת זוגו את יפו, חזרו יון ואמו לדירה.

 

החלל מלא אובייקטים כמו קרניים ענקיות מרוחות שחור ובובת אישה מפוחלצת שגולגולת חיה מזדקרת ממנה. ציורים שמציגים עולם כאוטי ואפל תלויים על הקירות. תומרקין טוען שאף אחד מהדימויים האלה מעולם לא חדר לחלומות שלו כילד.

 

חצויה - דרמת נעורים נושכת
ערפדים - לא מסוכנים ולא צריכים לשתות דם / ynet
עקב שלל האגדות ועלילות הדם עליהם, מעדיפים הערפדים לשמור על פרופיל נמוך. הם יפים, אינטיליגנטים, מצטיינים בספורט, במוזיקה ובשאר תחומים. אבל בעיקר, הם בני אלמוות ואינם מזדקנים לעולם
לכתבה המלאה
בין העבודות של תומרקין הגדול היו פזורות פעם עבודות של תומרקין הקטן: בכיתה ג' נהג יון לפסל בפלסטלינה. הוא בנה פלאפלייה ענקית ואחר כך גם פרויקט שכונה 'עולם התינוקות' – "בניתי למשל את פסל החירות לבוש חיתול ומוצץ, מחזיק בקבוק חלב במקום לפיד. אבא אהב את זה גם בגלל הדמיון וגם בגלל שכנראה עשיתי את זה טוב יחסית לגילי. הוא היה יושב בשולחן שלו ועובד, ואני הייתי יושב לידו על הרצפה ומצייר את הדברים שלי".‬

 

הילדות שלו עברה בעיקר בתוך הבית. "זו לא סביבה הכי סימפטית. כלומר יש פה אנשים נחמדים, השכנים שלנו, אבל נגיד כשהייתי מטייל עם הכלב זרקו עליי אבנים. אז אחרי הלימודים הייתי או בבית עם החברים או שנסעתי לתל-אביב לפגוש אותם".

 

הוא לא מכיר את יפו כל כך וגם לא נהנה מהיתרון הברור של לגור ליד עלי קרוואן. החומוס שנחשב אחד מחמשת הטובים בארץ ממוקם חמש דקות הליכה ממנו, אבל תומרקין היה שם רק פעם אחת. "אני מעדיף לאכול חומוס מקופסה", הוא אומר בטון קצת נבוך.

 

לפני חצי שנה התגייס ושובץ כמש"ק דוברות בזרוע היבשה של דובר צה"ל. בזמן שהוא מצטלם לסדרה הצבא מעניק לו דחיית שירות, אבל הוא מתכוון לשרת שירות מלא, וטוען שאם לא היה סובל מבעיות רפואיות הוא היה הולך לקרבי. "לפני הגיוס פחדתי מזה שהחיילים האחרים יתעללו בי בטירונות, שיציקו. שיצלמו אותי במקלחת ויסתכלו וכאלה. בסוף הסתדרתי טוב‭."‬

 

איך?

"מצאתי זמן להתקלח לבד ומצאתי אנשים שישמרו עליי. התחברתי עם הגרוזינים שבעצם שלטו בבסיס. הסתובבתי איתם וככה לא הציקו לי, והכל היה בסדר. אם מישהו התחיל לצעוק לי שטויות, הם אמרו לו, 'עזוב אותו' וכאלה. עשיתי הכל כמו כולם, חוץ מהפטורים שקיבלתי מסיבות רפואיות. למשל פטור מעמידה ממושכת בשמש".‬

 

אתה ענוג מדי בשביל העולם הזה.

"ממש לא נכון. אני יכול להיות מסוכן וקשוח. אני יודע להיות מחוספס".‭

 

תן לי דוגמה אחת.

"אמממ‭..‬ אין לי דוגמה כזאת"‭.

 

יגאל תומרקין מספר שיון היה ילד אחראי. "אף פעם לא היה צריך להגיד לו לסדר את החדר או לריב איתו על שיעורי בית. הוא תמיד היה אחראי מאוד. ויפה. כשהייתי בגילו נראיתי אותו דבר, היינו דומים מאוד גם מבחינה שכלית, רק שאני הייתי פרוע".‭

 

אבא עושה בושות  

במשפחות התרבות המיוחסות בישראל נהוג למדוד עד כמה התפוח נפל רחוק מהעץ. במקרה של התומרקינים נדמה שהוא עדיין לא נפל. מפתה למתוח קו ישר מתומרקין האב, אדם שבודק גבולות ואומר תמיד את כל מה שעובר לו בראש, אל יון הזהיר, המאופק. כאילו בתגובה לנוכחות הסוערת והפרועה של אביו תפס יון את משבצת המבוגר. "זה נכון מה אני אגיד", אומר יגאל, "שני בניי הם כאלה קצת מרובעים". 


קיבל פטור מעמידה ממושכת בשמש. יון תומרקין בגיוס ‬(צילום: אלירן אביטל)

 

יון מסכים ומנסח את זה אחרת: "אפשר להגיד שלמדתי מאבא שלי מה לא לעשות, שזה בעיקר לצאת בהצהרות. אין לי את חדוות הפרובוקציה שיש לו. זה לא מניע אותי. אני לומד מהטעויות שלו ומעדיף לשמור את הדעות שלי לעצמי. אבא שלי התבטא כמו שהתבטא אחרי שהוא הרוויח את המקום שלו, אחרי שהוא נעשה אמן מפורסם ומוערך. אני עוד לא שם"‭.

 

בסביבות גיל ההתבגרות ילדים נעשים רגישים לנוכחות של ההורים. אתה בעיקר רוצה שאבא לא יעשה בושות.

"כל פעם שהייתי רואה אותו בטלוויזיה צועק על אנשים, זה היה מאוד מביך אותי. הוא היה חוזר הביתה והיינו אומרים לו, 'בשביל מה עשית את זה? בשביל מה זה טוב?'.‭ הוא היה מצטער ומתנצל. בסך הכל הוא אמר דברים נכונים, אבל חבל לי על הדרך שהוא התבטא בה. כל פעם הייתי אומר לו, 'למה אתה צריך לדבר ככה? למה בצעקות ובעלבונות? למה אתה לא יכול לדבר רגיל?'. הוא היה לוקח ללב. בסך הכל יש בו הרבה רוך".

 

עכשיו הוא בן ‭.76‬ זה גיל שמעורר בך יצר אבהי?

"אני רוצה לשמור עליו. מאז שנולדתי הוא היה מבוגר. זה לא נורמלי, זה מפחיד. זה משהו שכל החיים אני מנסה לא לחשוב עליו. אני משתדל להגיד לעצמי שהוא יכול לחיות עוד 20 שנה ואני יכול מחר להתפגר. ואני משתדל ליהנות מהזמן שיש לנו יחד כמה שיותר. אבל כן, זה מטען שרוב בני ה- 20 לא מסתובבים איתו. גם אני, לא הייתי אומר שאני מדחיק את זה לגמרי, אבל אני שם את זה בצד. אני דואג לו, אבל אין טעם לחשוב כל הזמן, 'הוא תיכף מת, הוא תיכף מת'. זה רק יצער אותי".‭

 

איך אתה שומר עליו?

"בעיקר בענייני אוכל. אני דואג שהוא יאכל מספיק ירקות. אם, נניח, אנחנו יושבים אצלו והוא מבקש מהחברה שלו שתביא נקניקיות מלאות שומן, אני אומר לו, 'נראה לך שאתה אוכל את זה?, אין מצב. והוא אומר, 'אבל יון, תן לי, לא אכלתי הרבה היום'. או שהוא רוצה שוקולד ואני לא מרשה לו, והוא אומר לי, 'אבל שוקולד זה טוב ללב'. אז הוא לא אוכל כשאני נמצא שם, אבל ברגע שאני הולך נראה לי שהוא הולך למקרר.

 

"אני שם לב למשקל שלו. יודע מתי הוא עולה ומתי הוא יורד. לאבא שלי יש כישרון ליהנות מהחיים כאן ועכשיו. גם אני נהנה מהחיים, אבל אני גם חושב על הטווח הארוך. אני לא מתכוון להיראות כמוהו בגיל הזה. ואני אומר לו שיתאפק, הוא עונה לי שהוא כבר מבוגר ויודע לבד מה לעשות, ואנחנו מתווכחים עד שזה מתפוצץ ואני יוצא מהבית. אחר כך הוא מתקשר אליי ומתנצל. בסך הכל הוא יודע שאני דואג לו"‭.

 

אותו עירוב של ילדותיות ובגרות הוא כנראה אחד מהמרכיבים שהופכים את יון תומרקין לדמות נגישה כל כך עבור קהל צעיר. במובן מסוים לאהוב את תומרקין הוא מעין תגובת נגד לאקלים הברוטלי הנוכחי.

 

כוכבי נוער נעשים כאלה קודם כל בגלל איך שהם נראים, אבל גם בגלל שהם מגשימים עבור המעריץ איזו פנטזיה שהוא לא יכול להגשים, כי ההורים לא מרשים. תומרקין כל כך רחוק מרוח הנעורים הזו, שהוא בקושי יכול להריח אותה. "אני לא מחפש לעשות בלגנים. ואני חושב שזה הייחוד שלי. בעולם שבו כולם מחפשים להיות מיוחדים, אני מחפש להיות נורמלי, טוב ושקט".

 

  • מתוך "7 לילות", ידיעות אחרונות, 5.6.09

 

 

 

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 
 
 
 YIT - פיתוח אתרים ואפלקציות    
 
© כל הזכויות שמורות לידיעות אינטרנט ו-HOT